PROGRAM FREZOWANIA W TWARDYCH MATERIAŁACH ATORN ROCKTEC PRO

ze specjalnie opracowaną powłoką wielowarstwową

Frezy ATORN RockTec PRO są szczególnie przydatne do obróbki stali <1400 N / mm, <55 HRC, <60 HRC i <65 HRC. Szeroka gama produktów obejmuje wszystkie geometrie z najwyższą precyzją.

Nowa wielowarstwowa powłoka TiAlSiN, opracowana wyłącznie dla ATORN, zachwyca ekstremalną twardością i najniższym tarciem dla optymalnych wyników.


Obróbka materiałów twardych odgrywa coraz większą rolę, zwłaszcza w produkcji narzędzi i form i zastępuje coraz częściej bardziej czasochłonne procesy np. szlifowanie lub obróbka erodozyjna. Ale także w innych obszarach elementy muszą być nadal obrabiane po utwardzeniu. To często stawia narzędzia frezarskie przed dużymi wyzwaniami.

ATORN obecnie oferuje wysoko wyspecjalizowane frezy do wszystkich zastosowań frezarskich. Te wysokowydajne narzędzia są idealne do obróbki twardej do 65 HRC.

Dzięki dzięki zoptymalizowanej geometrii i nowej, niezwykle twardej wielowarstwowej powłoce, frezy ATORN RockTec PRO zapewniają niskie tarcie i dlatego są szczególnie odporne na ścieranie. Na przykład obrabiają wysokostopowe stale narzędziowe, takie jak 1,2379 przy dużych prędkościach skrawania do 250 m / min i posuwach zębów od 0,001 do 0,15 mm.

1521-B1:/Diverses/Neuheiten/ATORN-RockTec/RockTecPro-Mini-auf-Cent-Muenze.jpg

1521-B1:/Diverses/Neuheiten/Bild_Fraeser_Ausigelungen_EN.jpg

ZWYCIĘZCA TESTU

O jakości nowych frezów ATORN RockTec PRO świadczy zwycięstwo w teście porównawczym przeprowadzonym przez GFE Gesellschaft für Fertigungstechnik und Entwicklung Schmalkalden e.V., w którym frezy ATORN RockTec PRO zwyciężył nad konkurentami w teście frezowania na twardo.

Stal narzędziowa 1.2379 (X153 CrMo V12) o twardości 58 HRC. Testy ze zdefiniowanymi ap i ae, frezowane różnymi frezami pełnowęglikowymi. Frezy ATORN RockTec PRO miały najdłuższą żywotność narzędzia w ogólnym wyniku i tym samym zajęły pierwsze miejsce w ogólnej ocenie.

WYNIKI TESTU

  • Niskie zużycie powierzchni przyłożenia
  • Kilka drobnych odprysków
  • Prawie brak narostu na krawędzi
  • Minimalne ścieranie powłoki

TOLERANCJE

  • Średnica ostrza: 0 / -0,005 mm
  • Promień freza torusowego: ± 0,0025 mm
  • Tolerancja promienia freza kulowego: 0 / -0,005 mm
  • Średnica prześwitu: 0 / - 0,01 mm

ODKRYJ NOWE FREZY ATORN ROCKTEC PRO!


Pełnowęglikowe frezy trzpieniowe


Pełnowęglikowe frezy torusowe


Pełnowęglikowe frezy kulowe


CZY CHCIAŁBYŚ ORTZYMAĆ WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT ATORN ROCKTEC PRO?

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji! Prosimy o przesłanie krótkiego zapytania poprzez e-mail!

5521-B1:/CTA Button/CTA-JetztAnfragen_PL.jpg