LET‘S WORK TOGETHER.   Vítejte ve HAHN+KOLB International | Pouze pro podnikatele

ATORN ROCKTEC PRO PROGRAM FRÉZOVÁNÍ TVRDÝCH KOV

s exluzivně vyvinutým vícevrstvým povlakem

Frézy ATORN RockTec PRO jsou zvláště vhodné pro obrábění ocelí <1400 N / mm, <55 HRC, <60 HRC a <65 HRC. Široký výběr sortimentu zahrnuje všechny geometrie s nejvyšší přesností.

Nový, vícevrstvý povlak TiAlSiN, vyvinutý výhradně pro ATORN zaujme svou extrémní tvrdostí a nejnižším možným třením pro dosažení optimálního výsledku.


Obzvláště při výrobě nástrojů a forem hraje obrábění tvrdých kovů důležitou roli a stále více nahrazuje časově náročné procesy, jako je broušení, nebo erodování nástrojů. Ale také i v dalších oblastech musí být komponenty ještě obráběny po vytvrzení. Tím jsou často frézovací nástroje konfrontovány s velkou výzvou.

ATORN nyní nabízí vysoce specializované frézy pro všechny druhy frézovacích operací. Tyto vysoce výkonné nástroje jsou vhodné pro obrábění tvrdých kovů až do 65 HRC.

Díky jejich optimalizované geometrii a novému, extrémně tvrdému vícevrstvému povlaku, frézy ATORN RockTec PRO zajišťují nízké tření a proto jsou odolné proti oděru. Obrábějí například vysoce legované nástrojové oceli, jako např. 1,2379 vysokorychlostním obráběním 250 m/min a posuvu na zub od 0.001 do 0.15 mm.

1521-B1:/Diverses/Neuheiten/ATORN-RockTec/RockTecPro-Mini-auf-Cent-Muenze.jpg

1521-B1:/Diverses/Neuheiten/Bild_Fraeser_Ausigelungen_EN.jpg

VÍTĚZ TESTU

O kvalitě nových fréz ATORN RockTec PRO svědčí jejich vítězství ve srovnávacím testu, provedeném společností GFE Gesellschaft für Fertigungstechnik und Entwicklung Schmalkalden e.V., ve kterém frézy ATORN RockTec PRO zvítězili nad konkurencí v testu frézování tvrdých kovů.

Zde byla obráběna nástrojová ocel 1,2379 (X153 CrMo V12) s tvrdostí 58 HRC. Testovací dráhy s definovaným ap a ae byly postupně frézovány různými frézami z tvrdokovu.  Frézy ATORN RockTec PRO měli nejdelší životnost nástroje v celkovém výsledku a tak se dostaly na první místo v celkovém hodnocení.

VÝSLEDKY TESTU

  • Nízké opotřebení stran nástroje
  • Málo výpadků
  • Žádná tvorba spékaných hran (BUE)
  • Minimální otěr povlaku

TOLERANCE

  • Průměr břitu: 0 / -0.005 mm
  • Poloměr torusové frézy: ± 0,0025 mm 
  • Poloměr kopírovací frézy: 0 / -0.005 mm 
  • Průměr vůle: 0 / -0.01 mm

OBJEVTE FRÉZY ATORN ROCKTEC PRO


SC vícezubé frézy


SC torusová fréza


SC rádiusová fréza


CHTĚLI BY JSTE VÍCE INFORMACÍ NA TÉMA ATORN ROCKTEC PRO?

Naši odborníci vám jsou k dispozici. Neváhejte poslat nám svůj požadavek snadno a pohodlně e-mailem.

5521-B1:/CTA Buttons/CTA_JetztAnfragen_CZ.jpg